شما در حال مشاهده وب سایت شخصی محسن محمودپور هستید . این وب سایت به قصد اشتراک اطلاعات و آگاهی بخشی به مخاطبین طراحی و اجرا شده است. در صورت تمایل با ما در ارتباط باشید

سئو

تا جلوی پرش رو نگیریم آروم نمیگیگیریم!

تا جلوی پرش رو نگیریم آروم نمیگیگیریم!

تا جلوی پرش رو نگیریم آروم نمیگیگیریم!

برای اکثر سایت‌ها این مسئله پیش می‌آید که کاربران پس از ورود به صفحه لندینگ پیج، به دلایل مختلف، از سایت خارج می‌شوند. این عمل بانس ریت را ایجاد می‌کند که تاثیرات منفی بر روی بهینه سازی سایت شما خواهد داشت. در این مقاله راه‌های کاهش نرخ پرش یا بانس ریت را توضیح می‎دهیم. اگر بانس ریت سایت شما بالا است و به دنبال راه‌های کاهش آن هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مطلب با محسن ام پی همراه باشید.

بانس ریت (Bounce Rate) چیست؟

نرخ پرش یا Bounce Rate، درصدی از کاربران هستند که سایت را بدون داشتن فعالیت ترک می‌کنند. درواقع منظور از فعالیت نداشتن، کلیک نکردن روی لینک‌های داخلی، عدم تکمیل فرم‌ها، ثبت نام نکردن در سایت و… است. زمانی که برای بهبود عملکرد سایت خود تلاش می‌کنید، درواقع در حال کاهش بانس ریت هستید. اگر این نرخ کاهش پیدا نکند، بیانگر این است که بعضی از استراتژی‌ها درست اجرا نشده‌اند که خروج زودهنگام کاربر را سبب می‌شوند.

نرخ پرش چیست | محسن ام پی

چرا باید جلوی پرش کاربران را گرفت؟

عموما هدف اصلی در طراحی سایت و اقداماتی که پس از راه اندازی صورت می‌گیرد، درگیر کردن مخاطب با سایت و ترغیب او به انجام عمل دلخواه ما است. این عمل ممکن است خرید محصول، کلیک بر روی لینکی مشخص، اشتراک مطلب و… باشد. بالا بودن بانس ریت نشانه عدم علاقه کاربر به انجام این اقدامات است. همان طور که اشاره شد، افزایش بانس ریت سبب آسیب به سئو سایت نیز می‌شود. بنابراین  کاهش نرخ پرش، در بهبود روند کلی وبسایت بسیار مهم است.

راه‌های کاهش نرخ پرش کدامند؟

قبل از اینکه به پیاده سازی راه‌های کاهش بانس ریت بپردازید، باید تمامی صفحاتی که نرخ پرش بالایی دارند را در سایت خود شناسایی کنید. به منظور انجام این کار می‌توانید از ابزار گوگل آنالیتیکس کمک بگیرید. در ادامه چند مورد از راه حل‌های کاهش نرخ پرش را معرفی می‌کنیم.

پیشنهاد ویژه: آموزش گوگل آنالیتیکس و آنالیز کامل سایت

بهبود تجربه کاربری

بهبود تجربه کاربری یا UX، سبب افزایش تمایل کاربر به بازدید از سایت شما می‌شود. طراحی یک سایت استاندارد با پلتفرم مطلوب و کاربرپسند، اولین گام برای کاهش بانس ریت است.

افزایش سرعت سایت

کاربران سایت شما انتظار دارند سایت در کسری از ثانیه نمایش داده شود! درواقع اولین چیزی که نظر آنان را جلب می‌کند، سرعت لود شدن سایت است. راه‌های زیادی مانند: بهینه کردن عکس و محتوا، هاست پرسرعت و… وجود دارند که می‌توانید در این زمینه از آن‌ها استفاده کنید.

ایجاد و بهینه کردن Call to Action

یکی از راه‌هایی که بتوانید کاربر را در سایت خود نگه دارید، این است که انجام عملی را از او درخواست کنید. به این نوع درخواست‌ها Call to Action یا CTA گفته می‌شود. شما می‌توانید با طراحی یک فرم یا دکمه‌ای که توجه کاربر را جلب کند، درخواست‌های خود از بازدیدکنندگان را، بیان کنید.

استفاده از ویدیو برای تعامل بیشتر

این موضوع برای همه ما ثابت شده است که استفاده از ویدیو نسبت به متن و عکس، برای کاربران جذاب‌تر است. با استفاده از ویدیو در پیش زمینه سایت، استفاده از انیمیشن، صوت و سایر ابزار می‌توانید نظر کاربران را جلب کنید و از خروج زودهنگام آنان از سایتتان جلوگیری نمایید.

راه های کاهش نرخ پرش | محسن ام پی

جمع بندی نهایی

افزایش نرخ پرش یا بانس ریت، همواره یکی از عوامل نگرانی صاحبین سایت بوده است. برای اینکه این نرخ را کاهش دهید، می‌توانید از راه حل‌هایی که در این مقاله بیان شد، استفاده کنید. به یاد داشته باشید که به طور کلی، جذابیت و کاربرپسند بودن سایت شما، سبب کاهش بانس ریت خواهد شد. شما برای بهبود تجربه کاربری و کاهش نرخ پرش سایت خود از چه راهکارهایی استفاده می کنید؟ نظرات عالی خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع : www.roshdana.com

نویسنده

mohsen.mp

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *