شما در حال مشاهده وب سایت شخصی محسن محمودپور هستید . این وب سایت به قصد اشتراک اطلاعات و آگاهی بخشی به مخاطبین طراحی و اجرا شده است. در صورت تمایل با ما در ارتباط باشید

اینستاگرام

تگ کردن در اینستاگرام + ویدیو آموزش منشن کردن

تگ کردن در اینستاگرام + ویدیو آموزش منشن کردن

تگ کردن در اینستاگرام + ویدیو آموزش منشن کردن

تگ کردن در اینستاگرام یکی از قابلیت های بسیار کاربردی است که توسط برنامه اینستاگرام در اختیار افراد قرار گرفته است. به طور قطع اگر شما جزء کاربران فعال اینستاگرام باشید با مفهوم تگ کردن در اینستاگرام آشنا کامل دارید. اما اگر تازه با این شبکه اجتماعی جذاب آشنا شده اید و نمی دانید تگ چیس نیز اصلا نگران نباشید. چرا که قصد داریم در این آموزش به بررسی معنی تگ در اینستا پرداخته و نحوه تگ کردن در اینستاگرام را به شما آموزش دهیم. در واقع تگ کردن افراد در اینستاگرام یکی از امکاناتی است که در اختیار کاربران قرار دارد تا از این طریق بتوانند در یک عکس و یا در زیر یک پست به افراد دیگر اشاره کنند و بدین ترتیب با دوستان و دنبال کنندگان خود تعامل داشته باشند. در همین راستا تصمیم گرفتیم در این مقاله از محسن ام پی با آموزش تگ کردن در اینستاگرام با شما همراه باشیم. برای این منظور در ابتدا به شما می گوییم که معنی تگ كردن در اينستاگرام چیست و اینکه چگونه در اینستاگرام تگ کنیم؟ پس برای برای دریافت پاسخ سوالات خود در خصوص تگ کردن در اینستاگرام و آشنایی با روش های مختلف تگ و منشن تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تگ کردن در اینستاگرام + ویدیو آموزش منشن کردنموضوعاتی که در این مقاله به آنها می پردازیم، به شرح ذیل است:

 • تگ كردن در اينستاگرام چیست؟
 • انواع روش تگ کردن در اينستاگرام

تگ كردن در اينستاگرام چیست؟

یکی از اصلی ترین سوالاتی که توسط کاربران اینستاگرام مطرح می شود این است که تگ چیست و چگونه می توان با استفاده از این قابلیت عملکرد بهتری را در شبکه اجتماعی اینستاگرام داشته باشند. به طور کلی در تعریف تگ در اینستا باید بگوییم که به برچسب زدن آی دی اکانت دیگران در بخش های مختلف اینستاگرام مثل استوری، پست، کامنت و… تگ کردن در اینستاگرام می گویند. قابلیت منشن کردن یا تگ کردن در اینستاگرام یک روش بسیار مناسب برا اشاره کردن کاربران به یک پست یا استوری خاص و به اشتراک گذاری آن با دوستان و فالورهای خود است. در اینستاگرام امکان تگ کردن افراد در بخش های مختلف وجود دارد و به طور معمول شما می توانید با قرار دادن کاراکتر @ قبل از نام کاربری شخص مورد نظر خود، به راحتی فرآیند تگ کردن در اینستاگرام را دنبال کنید. در ادامه به بررسی کامل تر قابلیت تگ کردن در اینستا خواهیم پرداخت.

انواع روش تگ کردن در اينستاگرام

همانطور که پیش تر نیز اشاره شد، امکان تگ کردن در اینستاگرام به روش های مختلفی وجود دارد و هر یک از این روش ها می تواند مفهوم متفاوتی را به همراه داشته باشد. به طور کلی روش های تگ کردن در اینستاگرام را می توان موارد زیر دانست:

 • تگ کردن در پست اینستاگرام
 • تگ كردن در کامنت اينستاگرام
 • تگ كردن در استوری اينستاگرام
 • منشن کردن در بیو اینستاگرام

در ادامه به صورت دقیق به بررسی هر یک از آنها پرداخته و نحوه تگ کردن در اینستا را به شما آموزش خواهیم داد.

1. تگ کردن در پست اینستاگرام

یکی از روش های تگ کردن در اینستاگرام تگ روی پست های عکسی یا ویدیویی اینستاگرام است. به عنوان مثال اگر می خواهید یک عکس گروهی را به اشتراک بگذارید، می توانید تمام افرادی که در عکس حضور دارند را روی عکس تگ کنید. در این صورت افراد تگ شده در پست اینستاگرام متوجه این موضوع شده و دیگر کاربران نیز با ضربه زدن روی آیکون آدمک ظاهر شده روی عکس، نام افراد را مشاهده کرده و در نهایت با لمس نام اکانت به حساب کاربری شخص مورد نظر هدایت می شوند. در راستا تگ کردن در اینستاگرام از طریق پست شما باید:

 1. در گام اول شما باید با لمس علامت + وارد قسمت مربوط به قرار دادن پست در اینستاگرام شوید.
 2. سپس بعد از انتخاب عکس مورد نظر و پش سر گذاشتن مرحله مربوط به ویرایش آن با تصویری همانند تصویر زیر مشاهده خواهید کرد که در ان مرحله باید برای تگ کردن در پست اینستاگرام گزینه Tag People را انتخاب نمایید.
  روش تگ كردن در پست اينستاگرام
 3. در این مرحله از فرآیند تگ کردن در اینستاگرام با تصویر زیر مواجه خواهید شد که لازم است از طریق فیلد جستجو اسم یا آیدی فرد مورد نظر را پیدا کرده و آن را انتخاب نمایید.
  چگونگی تگ در استوری
 4. در نهایت می بینید که یک تگ با نام فرد مورد نظر روی پست شما نشان داده می شود که در این مرحله می توانید با لمس علامت تیک موجود در بالای سمت راست صفحه تغییرات را ذخیره نمایید.
  اموزش تگ كردن در پست اينستاگرام

برای آشنایی بیشتر با نحوه تگ کردن در پست اینستاگرام و ترفندهای آن مقاله زیر را مطالعه کنید.

چگونه در پست اینستاگرام تگ کنیم؟

تگ كردن در کامنت اينستاگرام

تگ کردن در کامنت اینستاگرام یکی دیگر از روش های تگ کردن ددر اینستا به شمار می رود که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. به طور مثال برخی از پیج های تجاری با طرح یک مسابقه فالوورهای خود را تشویق به منشن دیگران زیر پست می کنند. هدف از انجام این کار معرفی برند خود به دیگر کاربران و افزایش فالوور است. همچنین گاهی ممکن است از یک پستی در اینستاگرام خوشتان بیاید و مایل باشید آن را به دوستانتان هم نشان دهید برای این منظور می توانید اکانت دوستان خود را در کامنت زیر پست منشن کنید. در همین راستا شما باید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. در مرحله اول از فرآیند تگ کردن در اینستاگرام از طریق کامنت شما باید پست مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس آیکون کامنت قرار گرفته در زیر آن را لمس نمایید.
  روش تگ كردن در کامنت اینستاگرام
 2. سپس همانند تصویر زیر در فیلد مربوط به نوشتن کامنت ابتدا علامت @ را قرار داده و سپس نام فرد مورد نظر خود را به انگلیسی وارد نمایید. در نهایت نیز با لمس گزینه Post فرآیند تگ کردن در کامنت اینستاگرام با موفقیت صورت می پذیرد.
  آموزش تصویری تگ در کامنت اینستاگرام
برای آشنایی با روش تگ کردن در کامنت اینستاگرام و آشنایی با ترفندهای آن، مقاله آموزش نحوه منشن کردن در کامنت اینستاگرام را مطالعه نمایید.

آموزش نحوه منشن کردن در کامنت اینستاگرام

تگ كردن در استوری اينستاگرام

خبر خوب این است که امکان تگ کردن در استوری اینستاگرام به لیست قابلیت های اینستاگرام اضافه شده است. قابلیت تگ کردن در اینستاگرام از طریق استوری در مواردی که بخواهید از شخصی تشکر کنید و یا شخصی را که در عکس شما حضور دارد به دیگران معرفی کنید و … می تواند بسیار کمک کننده باشد. به منظور تگ کردن در استوری اینستاگرام شما باید به روش زیر عمل کنید:

 1. در گام اول از فرآیند تگ کردن در اینستاگرام از طریق استوری شما باید وارد بخش مربوط به استوری شده و عکس مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
 2. سپس همانند تصویر زیر روی گزینه Aa را لمس نمایید تا امکان نوشتن روی عکس برای شما فراهم شود.
  منشن کردن در استوری اینستا
 3. حال در ابتدا به کمک صفحه کلید خود یک @ قرار داده و سپس نام کاربری فرد مورد نظر خود را وارد نمایید و در نهایت با لمس گزینه Done تغییرات اعمال شده را ذخیره نمایید.
  تگ کردن در استوری ایسنتاگرام
 4. در نهایت فرآیند تگ کردن روی استوری در اینستاگرام با موفقیت به اتمام می رسد و شما می توانید با لمس گزینه Send to استوری خود را پست نمایید.
اگر می خواهید با روش منشن استوری در اینستاگرام  و ترفندهای مختلف آن بیشتر آشنا شوید مقاله زیر را مطالعه کنید.

چگونه در استوری اینستاگرام افراد را تگ کنیم؟

منشن کردن در بیو اینستاگرام

یکی دیگر از روش های تگ کردن در اینستاگرام، منشن کردن افراد در بخش بیو (Bio) اینستاگرام است. در این صورت اکانت مورد نظر برای عموم نمایش داده می شود. این روش بیشتر برای معرفی پیج کاری در پیج شخصی و بالعکس استفاده می گردد. برای تگ کردن یک اکانت در بیو اینستاگرام مراحل زیر را طی کنید:

 1. در اولین مرحله لازم است در بخش مربوط به پروفایل شخصی خود روی دکمه Edit Profile را لمس نمایید.
  نحوه تگ در بیو اینستا
 2. سپس صفحه ای همانند تصویر زیر به شما نشان داده می شود که به منظور تگ کردن در اینستاگرلم از طریق بیو باید روی قسمت Bio را لمس نمایید.
  گذاشتن ایدی اینستا در بیو
 3. در بخش Bio به کمک صفحه کلید خود در ابتدا کاراکتر @ را وارد کرده و سپس نام اکانت فرد مورد نظر را وارد نمایید. در نظر داشته باشید که امکان انتخاب صفحه مورد نظر از لیست اسامی پیشنهادی ظاهر شده نیز برای شما وجود دارد. در نهایت روی آیکون تیک بالای صفحه ضربه بزنید تا تغییرات اعمال گردد.
  اموزش گذاشتن ایدی در بیو اینستاگرام
 4. پس از تگ کردن نام اکانت مورد نظر را به صورت لینک در قسمت بیو پروفایل خود مشاهده خواهید کرد. با استفاده از این روش می توانید پیج کاری خود را در قسمت بیو اینستاگرام تگ کرد تا برای عموم نمایش داده شود. در این حالت علاوه بر افرادی که شما را دنبال کرده اند هر کسی وارد اکانت شما شود به قسمت بیو اکانت شما دسترسی خواهد داشت.

پاسخ به مهم ترین سوالات شما در مورد تگ کردن در اینستاگرام

 • چگونه در کامنت اینستاگرام تگ کنیم؟
  برای این منظور کافیست در زیر پست مورد نظر آیکون کامنت را انتخاب کنید. سپس کاراکتر @ را تایپ کرده و نام اکانت مورد نظر را وارد نمایید.
 • منشن كردن در اينستاگرام چگونه است؟
  منشن کردن در اینستاگرام یک روش اشاره کردن به کاربران اینستاگرام است. این کار با به کار بردن کاراکتر @ به شکل زیر امکان پذیر است. [account name]@ همچنین لازم است توجه داشته باشید برای اینکه عمل منشن کردن به درستی انجام شود بعد از کاراکتر @ بدون هیچ فاصله ای باید نام کاربری را وارد نمایید.
 • کاربرد تگ در اینستاگرام چیست؟
  تگ در اینستاگرام بیشتر برای معرفی دیگران در عکس و یا فیلم است. به عنوان مثال در عکس های گروهی می خواهید افراد داخل عکس را به دیگران معرفی کنید می توانید نام کاربری آنها را روی عکس تگ نمایید.
 • چگونه در استوری تگ کنیم؟
  برای تگ کردن در استوری روی صفحه ضربه بزنید و پس از وارد کردن کاراکتر @ نام کاربری شخص موردنظرتان را وارد نمایید. همچین با کشیدن صفحه به سمت بالا می توانید تگ mention را اضافه کنید و نام کاربری را تایپ نمایید. سپس از لیست پیشنهادی اینستاگرام در پایین صفحه اکانت مورد نظرتان را انتخاب نمایید.
 • چگونه در پست اینستاگرام تگ کنیم؟
  برای تگ کردن در پست اینستاگرام پس از انتخاب عکس و یا ویدیو و اعمال فیلترهای دلخواهتان در مرحله آخر Tag People را لمس نمایید و با ضربه زدن روی قسمت های مختلف تصویر نام کاربر را وارد کرده و پس از انتخاب اکانت به پست خود اضافه نمایید.
 • منشن در اینستاگرام چیست؟
  تگ و منشن در اینستاگرام هر دو یک کار را انجام می دهند و آن هم برچسب گذاری یک اکانت است. تگ در اینستاگرام زمانی استفاده می شود که مثلا بخواهید کسی را در عکس خود تگ نمایید. اما واژه منشن کردن بیشتر برای استوری و کامنت کاربرد دارد. برای اشاره کردن به شخصی در استوری خود و یا زیر پست دیگران می توان نام کاربری آنها را در زیر پست و یا استوری منشن نمود.
 • تگ كردن در اينستاگرام به چه معناست؟
  تگ کردن در اینستاگرام به معنای معرفی کردن یک شخص یا اطلاع دادن به یک شخص است. حال این معرفی کردن و یا اطلاع دادن می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال معرفی شخصی که در عکس شما حضور داشته، یا از شما عکس گرفته و یا تشکر از کسی و …
 • تگ کردن در کدام بخش های اینستاگرام امکان پذیر است؟
  امکان تگ کردن افراد در عکس و ویدیوهای منتشر شده در پست ها، امکان منشن کردن افراد در استوری، تگ کردن کاربران در کامنت ها و زیر پست دیگران همچنین امکان درج نام کاربری در بیو اینستاگرام و کپشن پست ها نیز میسر است.
  _ روی عکس و ویدیوهایی که می خواهید پست کنید.
  _ در استوری های خودتان
  _ در زیر پست دیگران (کامنت ها)
  _ در کپشن پست هایتان
 • چگونه از تگ شدن در اینستاگرام جلوگیری کنیم؟
  در حال حاضر روشی برای جلوگیری از تگ شدن در اینستاگرام وجود ندارد. تنها می توانید با فعال سازی گزینه Manually Approve Tags در بخش تنظیمات حساب کاربریتان به صورت دستی تنظیم کنید پستی که در آن تگ شده اید روی پروفایلتان نمایش داده شود یا به طور کلی حذف گردد.
 • چگونه خودم را از عکس یا ویدیویی که شخص دیگری روی instagram من را در آن برچسب گذاری کرده است، حذف کنم؟
  به منظور حذف تگ اکانت خود از روی یک عکس، وارد پنل عکس های تگ شده شوید و روی اسم اکانت خود ضربه بزنید گزینه Remove Me From Post را انتخاب نمایید.
 • چگونه یک عکس یا ویدیویی را که در آن برچسب گذاری شده ام، از نمایه instagram خود مخفی کنم؟
  عکسی که اکانت شما روی آن تگ شده را باز کنید و روی تگ اکانت خود ضربه بزنید سپس گزینه Hide From Profile را انتخاب نمایید.
 • در اینستاگرام چه کسی می تواند من را در عکس ها و ویدیوهایش برچسب گذاری کند؟
  تمامی کسانی که آی دی اکانت اینستاگرام شما را دارند می توانند اکانت شما را روی پست های خود تگ نمایند. مگر اینکه از طرف شما بلاک و یا ریپورت شده باشند.
 • چگونه می توانم انتخاب کنم که عکس ها و ویدیوهایی که در آن برچسب گذاری می شوم در پروفایل instagram نمایش داده شوند یا خیر؟
  مخفی کردن عکس های تگ شده در اینستاگرام به صورت دستی قابل تنظیم است. در تب پروفایل شخصی تان آیکن تگ کردن در اینستاگرامرا لمس نمایید. پستی که می خواهید از دید کاربران مخفی شود را باز نمایید از طریق نماد سه نقطه بالای صفحه گزینه Hide Option و سپس گزینه Hide From Profile را انتخاب نمایید.
 • چه کسی می تواند عکس ها و ویدیوهایی را که در آنها تگ شده ام، در نمایه instagram من ببیند؟
  اگر پیج شما عمومی (public) باشد تمام کسانی که وارد حساب کاربری شما شوند به نمایه شما دسترسی دارند. اما اگر اکانت شما خصوصی (private) تنظیم شده باشد تنها فالوورهای شما به نمایه پروفایل اینستاگرامتان دسترسی خواهند داشت.
 • کجا می توانم عکس ها و ویدیوهایی را که در instagram روی آنها برچسب گذاری شده ام را ببینم؟
  در پنل photos of youتگ کردن در اینستاگرامنمایه خود می توانید تمامی عکس ها و ویدیوهایی که اکانت شما روی آنها تگ شده است را مشاهده کنید.

تگ کردن در اینستاگرام یکی از قابلیت های جذابی است که در اختیار کاربران این شبکه اجتماعی پرطرفدار قرار گرفته است. در واقع افراد با استفاده از قابلیت تگ کردن در اینستا می توانند تعاملات بیشتری را با دوستان خود داشته باشند. در همین راستا نیر در این آموزش از مجموعه آموزش های اینستاگرام سعی کردیم ابتدا به شما بگوییم که تگ چیست و بعد از بررسی دقیق معنی تگ در ایستاگرام شما را با نحوه تگ کردن در اینستاگرام آشنا کنیم. اگر می خواهید بدانید تگ كردن در اينستاگرام چیست و چگونه در اینستاگرام تگ کنیم، این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. پس از مطالعه این مقاله از محسن ام پی به طور کامل با قابلیت تگ کردن در اینستاگرام آشنا می شوید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهامی در خصوص آموزش تگ کردن در اینستاگرام می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما در ارتباط باشید.

آموزش رایگان اینستاگرام

تگ کردن در اینستاگرام + ویدیو آموزش منشن کردن

منبع : mizbanfa.net

نویسنده

mohsen.mp

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *