شما در حال مشاهده وب سایت شخصی محسن محمودپور هستید . این وب سایت به قصد اشتراک اطلاعات و آگاهی بخشی به مخاطبین طراحی و اجرا شده است. در صورت تمایل با ما در ارتباط باشید

اینستاگرام

بازیابی رمز اینستاگرام با شماره موبایل و سایت + ویدیو راهنما

بازیابی رمز اینستاگرام با شماره موبایل و سایت + ویدیو راهنما

بازیابی رمز اینستاگرام با شماره موبایل و سایت + ویدیو راهنما

بازیابی رمز اینستاگرام در زمان فراموشی رمز اینستاگرام یکی از اصلی ترین اقداماتی است که کاربران این شبکه اجتماعی باید داشه باشند. در مقاله آموزش ساخت اکانت اینستاگرام با کامپیوتر و گوشی نحوه ایجاد یک حساب اینستاگرام را به شما آموزش دادیم اما یکی از چالش های همیشگی بسیاری از کاربران فراموش کردن رمز اینستاگرام و در نهایت نیاز به بازیابی پسورد اینستاگرام با استفاده از یکی از روش های موجود است. به همین دلیل نیز اکنون زمان آن می رسد تا با روش های بازیابی پسورد اینستاگرام آشنایی پیدا کنید. بدین ترتیب دیگر نیازی نیست در هنگام فراموشی پسورد اینستاگرام خود نگران باشید. چرا که می توانید با استفاده از آموزش زیر به راحتی فرآیند بازیابی رمز اینستاگرام با شماره موبایل یا از طریق سایت را دنبال کرده و وارد حساب خود شوید. در همین راستا در این مقاله از محسن ام پی آموزش بازیابی رمز اینستا را به شما ارائه خواهیم داد. پس اگر شما نیز به دنبال یک آموزش جامع در خصوص بازیابی گذرواژه اینستاگرام هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. انواع روش های بازیابی از جمله بازیابی پسورد ایستاگرام با ایمیل، بازیابی پسورد اینستاگرام با پیامک و بازیابی پسورد اینستاگرام با فیسبوک یا سایت اینستاگرام را آموزش خواهیم داد.

بازیابی رمز اینستاگرام با شماره موبایل و سایت + ویدیو راهنماموضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

 • بازیابی رمز اینستاگرام چیست؟
 • روش های بازیابی پسورد اینستاگرام
 • ریست پسورد اینستاگرام از طریق تنظیمات برنامه 

بازیابی رمز اینستاگرام چیست؟

خیلی از افراد با مشکل فراموشی رمز اینستاگرام و مشکلاتی که بعد از این اتفاق برایشان رخ می دهد، مواجه هستند. البته تا زمانی که افراد در این برنامه لاگین هستند مشکل فراموشی پسورد چندان احساس نمی شود اما به محض اینکه به هر دلیلی نیاز به لاگین دوباره در برنامه وجود داشته باشد، این مشکل اهمیت خود را نشان می دهد. به همین دلیل نیز برنامه اینستاگرام راهکارهایی را تحت عنوان روش های بازیابی رمز اینستاگرام در اختیار کاربران خود قرار داده است که با استفاده از آنها کاربران می توانند به راحتی رمز خود را بازیابی کرده یا ریست نمایند. به دلیل اهمیت بالای این موضوع در این مقاله به مبحث بازیابی رمز اینستاگرام پرداخته و در ادامه به بررسی دقیق هر یک از این روش های ارائه شده برای بازیابی رمز خواهیم پرداخت. 🙂

روش های بازیابی رمز اینستاگرام

روش های مختلفی برای بازیابی رمز اینستاگرام ارائه شده است که به طور کلی می توان همه آنها را در قالب 2 روش کلی بیان نمود. این 2 روش کلی برای بازیابی گذرواژه اینستاگرام عبارتند از:

 1. بازیابی پسورد اینستاگرام با سایت
 2. بازیابی رمز اینستا از طریق برنامه

در ادامه به صورت گام به گام به بررسی هر یک از این روش ها خواهیم پرداخت.

🔴⚫ نکته: توجه داشته باشید که همانطور که گفته شد برای بازیابی رمز اینستاگرام شما باید شماره تلفن یا آدرس ایمیل خود را ثبت کرده باشید. اگر هنوز آدرس ایمیل ندارید، پیشنهاد می کنیم مقاله ساخت ایمیل جدید + ویدیو آموزش گام به گام را مطالعه نمایید.

1. بازیابی پسورد اینستاگرام با سایت

اولین روشی که قصد داریم به آن بپردازیم، بازیابی رمز اینستاگرام از طریق وب سایت رسمی این شبکه اجتماعی محبوب است. به منظور استفاده از این روش شما باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در گام اول شما باید از طریق لینک https://www.instagram.com وارد سایت اینستاگرام شوید.
 2. حال در مرحله بعد لازم است روی لینک Forgot password کلیک نمایید.
  بازیابی پسورد اینستاگرام از طریق سایت
 3. سپس در گام بعدی لازم است نام کاربری، آدرس ایمیل یا شماره تماس ثبت شده خود را در فیلد موجود وارد کرده و سپس با کلیک روی دکمه Send Login Link فرآیند بازیابی رمز اینستاگرام را آغاز نمایید.
  نحوه بازیابی پسورد اینستاگرام با سایت
 4. در این مرحله باید با کلیک روی فیلد مشخص شده کد کپچایی که نمایش داده می شود را پر کنید تا به اینستاگرام ثابت کنید که ربات نیستید. تا زمانی که کپچا را کامل نکنید، دکمه Next برای ورود به مرحله بعد برای شما فعال نمی شود.

  🔴⚫ نکته: در نظر داشته باشید که اگر در این مرحله کپچا به شما نشان داده نشد، لازم است از یک برنامه تغییر آی پی استفاده نموده و مجددا مراحل عنوان شده را از اول دنبال نمایید.

  مراحل بازیابی پسورد اینستاگرام با سایت

 5. بعد از اینکه کپچا با موفقیت پر شده و به شکل زیر درآمد، دکمه Next برای شما فعال خواهد شد و می توانید روی آن کلیک نمایید.
  آموزش بازیابی پسورد اینستاگرام با سایت
 6. در این مرحله از فرآیند بازیابی رمز اینستاگرام پیغامی همانند تصویر زیر به شما نشان داده می شود که بیانگر این موضوع است یک کد تایید به آدرس ایمیل یا شماره تماس ثبت شده شما در مراحل ثبت نام ارسال شده است که در این مقاله لینک بازیابی پسورد اینستاگرام به آدرس ایمیل ارسال می شود.
  چگونه رمز اینستاگرام را بازیابی کنیم؟
 7. حال لازم است به آدرس ایمیل یا پیامک گوشی تلفن همراه خود مراجعه کرده و پیام ارسالی از سمت اینستاگرام را باز کرده و سپس روی دکمه Reset your password کلیک نمایید.

  🔴⚫ نکته: اگر این ایمیل را در inbox مشاهده نکردید پوشه spam را چک کنید.

  آموزش بازیابی رمز اینستا

 8. در آخر صفحه ای همانند تصویر زیر به شما نشان داده می شود که در این مرحله باید یک رمز ورود جدید را در فیلدهای موجود وارد نمایید و سپس روی دکمه Reset Password کلیک کنید تا ریست پسورد اینستاگرام با موفقیت صورت گیرد.

  🔴⚫ نکته: توجه داشته باشید که رمز انتخابی باید حداقل 6 رقم باشد.

  بازیابی رمز اینستاگرام با شماره موبایل

2. بازیابی رمز اینستا از طریق برنامه

دومین روشی که قصد داریم در خصوص بازیابی رمز اینستاگرام به آن اشاره کنیم، بازیابی پسورد از طریق برنامه اینستاگرام است. برای این منظور شما باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در گام اول از فرآیند بازیابی رمز اینستاگرام شما باید برنامه اینستاگرام را دانلود و روی گوشی تلفن همراه خود نصب نمایید.
 2. سپس لازم است در صفحه لاگین گزینه Get help with logging in را انتخاب نمایید.
  آموزش بازیابی رمز اینستاگرام در صفحه لاگین
 3. سپس در مرحله بعدی از شما خواسته می شود تا نام کاربری، آدرس ایمیل یا شماره تماس ثبت شده در مرحله ثبت نام را در فیلد مشخص شده وارد کرده و سپس روی دکمه Next کلیک نمایید.
  بازیابی گذرواژه اینستاگرام
 4. حال در صورت وارد کردن نام کاربری و انتخاب دکمه next صفحه جدیدی به شما نشان داده می شود که در آن ممکن 3 گزینه زیر یا برخی از آنها به صورت مجزا نمایش داده می شود و این امر به اطلاعاتی که در هنگام ثبت نام وارد کرده اید بستگی دارد:
  • Send an Email: اگر طی فرآیند ثبت نام آدرس ایمیل خود را ثبت کرده و اکنون به آن دسترسی دارید، لازم است این گزینه را انتخاب نمایید.
  • Send an SMS: در صورتی که شماره تلفنی که با آن اکانت خود را ساختید در دسترس است، می توانید این گزینه را انتخاب نمایید.
  • Log in with Facebook: این گزینه زمانی استفاده می گردد که اکانت اینستاگرام خود را به اکانت فیسبوکی که پیش تر داشته اید متصل کرده باشید.

  در نهایت با توجه به اطلاعاتی که در دسترس دارید یکی از گزینه های موجود را انتخاب نمایید و فرآیند بازیابی پسورد اینستاگرام را دنبال نمایید. در این مقاله به صورت پیش فرض از روش بازیابی رمز اینستاگرام با ایمیل و بدون شماره تلفن استفاده شده است.

  آموزش بازیابی رمز اینستا

 5. بعد از انتخاب گزینه Send an email یک ایمیل از سمت اینستاگرام به آدرس ایمیل شما ارسال می شود که باید برای ریست پسورد خود و بازیابی حسابتان کد تایید ارسال شده در ایمیل را کپی نمایید. در صورت انتخاب گزینه بازیابی رمز با شماره تماس نیز یک کد تایید به شماره موبایل شما ارسال می شود.
  چگونه رمز اینستاگرام را بازیابی کنیم؟
 6. همانطور که در مرحله قبل نیز اشاره شد در این مرحله باید وارد صندوق ورودی آدرس ایمیل خود شده و کد تاییدی که ارسال شده است را کپی نمایید.

  🔴⚫ نکته: در این مرحله می توانید به جای استفاده از کد تایید، روی دکمه Reset your password کلیک کنید تا در کنار ورود به برنامه ، ریست پسورد اینستاگرام به یک رمز ورود جدید را هم داشته باشید.

  ایمیل بازیابی رمز عبور اینستاگرام

 7. در نهایت کد دریافتی از طریق شماره موبایل یا آدرس ایمیل خود را در فیلد خالی موجود وارد کرده و سپس روی دکمه Next کلیک نمایید.
  نحوه بازیابی رمز اینستاگرام

پس از آن فرآیند تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی با موفقیت به اتمام می رسد و شما می توانید به راحتی وارد حساب خود شوید.

ریست پسورد اینستاگرام از طریق تنظیمات برنامه

در کنار روش های عنوان شده برای بازیابی رمز اینستاگرام لازم است به نحوه ریست پسورد اینستاگرام از طریق تنظیمات این برنامه نیز بپردازیم. موضوعی که باید به آن توجه داشته باشین است که این روش برای آن دسته از کاربرانی مناسب خواهد بود که در حال حاضر وارد برنامه اینستاگرام شده اند و به دلیل فراموشی رمز اینستاگرام یا افشا شدن پسوردشان تمایل دارند از طریق برنامه اقدام به ریست گذرواژه خود نمایند. در همین راستا شما باید:

 1. در اولین گام باید همانند تصویر زیر روی علامت 3 خط قرار گرفته در بالای سمت راست برنامه اینستاگرام خود را لمس نمایید.
  بازیابی رمز ایستاگرام
 2. سپس در گام بعدی باید از طریق منویی که نمایش داده می شود، گزینه Settings یا تنظیمات را انتخاب نمایید.
  بازیابی رمز ایستاگرام از طریق برنامه
 3. اکنون در این مرحله از فرآیند ریست پسورد اینستاگرام از طریق تنظیمات برنامه زمان آن می رسد تا گزینه Security یا امنیت را انتخاب نمایید.
  نحوه بازیابی رمز ایستاگرام از طریق برنامه
 4. حال صفحه جدیدی به شما نمایش داده می شو که در این مرحله گزینه Password یا رمز ورود را انتخاب نمایید.
  آموزش بازیابی رمز ایستاگرام از طریق برنامه
 5. در این مرحله پیغامی همانند تصویر زیر به شما نشان داده می شود که بیانگر این موضوع است که یک لینک ریست پسورد به شماره تماس یا آدرس ایمیل ثبت شده در حساب اینستاگرام شما ارسال می شود.
  آموزش بازیابی رمز ایستاگرام از طریق اپلیکیشن
 6. اکنون زمان آن می رسد تا به بخش پیامک ها یا صندوق ورودی ایمیل خود مراجعه و برای بازیابی رمز اینستاگرام خود روی لینک ارائه شده تحت عنوان Reset Password کلیک نمایید.
  ایمیل بازیابی رمز ایستاگرام از طریق اپلیکیشن
 7. بعد از لمس لینک عنوان شده صفحه ای همانند تصویر زیر به شما نشان داده می شود که در این مرحله تنها کافی است پسورد جدید خود را 2 بار در فیلدهای موجود وارد کرده و در در نهایت با لمس علامت تیک تغییرات را ذخیره نمایید.
  چگونگی بازیابی رمز ایستاگرام از طریق اپلیکیشن
 8. در نهایت فرآیند ریست پسورد اینستاگرام و بازیابی رمز با موفقیت به اتمام می رسد و با صفحه ای همانند تصویر زیر رو به رو خواهید شد که با لمس گزینه Save Password رمز شما ذخیره در گوشی تلفن همراهتان خواهد شد.
  آموزش بازیابی رمز ایستاگرام از طریق اپلیکیشن

بیشتر بخوانید: در صورت تمایل به آشنایی با روش های دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت دائمی یا موقت می توانید مقاله دیلیت اکانت اینستاگرام را مطالعه نمایید.

پاسخ به مهم ترین سوالات شما در مورد بازیابی رمز اینستاگرام

 • چرا بعد از دنبال کردن مراحل بازیابی پسورد اینستاگرام با شماره تلفن و دریافت پیامک حاوی کد تایید، با خطا مواجه می شویم؟
  این خطا می تواند به دلیل تحریم بودن آی پی ایران اتفاق بیافتد. در چنین شرایطی توصیه می شود تا ابتدا از یک برنامه تغییر آی پی مناسب استفاده کرده و مجددا مراحل را طی کنید، تا از روش بازیابی با سایت استفاده کنید.
 • چرا برای من به جای 3 گزینه تنها بازیابی از طریق فیسبوک نشان داده می شود؟
  اگر با چنین موقعیتی رو به رو شدید، باید روی گزینه Login قرار گرفته در پایین صفحه را انتخاب نمایید.
 • چرا اینستاگرام بعد از ریست پسورد رمزی که وارد می کنم را قبول نمی کند؟
  شما باید دقت داشته باشید که رمز انتخابی شما باید حداقل 6 کاراکتر بوده و به هیچ عنوان رمزی که قبلاً انتخاب کرده اید را مجددا وارد نکنید.
 • در صورت عدم دسترسی به آدرس ایمیل یا شماره تلفن ثبت شده برای بازیابی رمز اینستاگرام چه باید کرد؟
  اگر شما در صفحه خود لاگین هستید می توانید از طریق تنظیمات برنامه و مسیر Accounts>Personal information را دنبال کرده و آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود را تغییر دهید. اما اگر از صفحه خارج شده اید لازم است حتما به شماره تماس یا آدرس ایمیل خود دسترسی داشته باشید. در غیر این صورت امکان بازیابی رمز اینستاگرام برای شما وجود ندارد.
 • چرا در هنگام تلاش برای بازیابی رمز اینستاگرام با خطا An unknown network error has occurred مواجه می شوم؟
  این خطا به دلیل عدم اتصال مناسب به اینترنت رخ می دهد. لازم است ابتدا از اتصال اینترنت خود اطمینان حاصل کنید و مجدداً مراحل را دنبال نمایید.
 • در صورتی که پیج هک شده باشد و آدرس ایمیل و شماره تلفن نیز توسط هکر تغییر کرده باشد، چه باید کرد؟
  در چنین شرایطی شما باید مطابق با مقاله چگونه اکانت اینستاگرامی که هک شده را برگردانیم؟ پیش بروید.
 • آیا بعد از دنبال کردن مرحل بازیابی رمز اینستاگرام، پیج ما نیز ریستارت شده و اطلاعات آن از بین می رود؟
  خیر. بازیابی پسورد اینستاگرام به هیچ عنوان باعث از دست رفتن اطلاعات حساب شما نمی شود و شما تنها از این روش ها برای ورود مجدد به صفحه خود استفاده می کنید.
 • چرا لینکی که طی مراحل بازیابی رمز اینستاگرام توسط ای برنامه پیامک می شود، کار نمی کند؟
  اخیرا در صورت انتخاب حالت بازیابی رمز اینستاگرام با شماره تلفن تنها یک کد تایید از طریق پیامک ارسال می شود و در صورتی که برای شما لینک ارسال می شود، پیشنهاد می شود ابتدا آخرین نسخه اینستاگرام را نصب نموده و مجددا مراحل را دنبال نمایید.
 • اگر در ایمیل دریافتی برای بازیابی پسورد اینستاگرام لینک Reset password وجود نداشت، باید چگونه گذرواژه خود را ریست نماییم؟
  در چنین شرایطی شما باید ابتدا با استفاده از کد تایید ارسال شده وارد صفحه خود شده و سپس از طریق قسمت تنظیمات و مسیر Security>password رمز عبور خود را تغییر دهید.

بازیابی رمز اینستاگرام یکی از کاربردی ترین قابلیت هایی است که توسط اینستاگرام ارائه شده است. چرا که خیلی از اوقات افراد پسورد اینستاگرام خود را فراموش می کنند و در صورت عدم آشنایی با روش های بازیابی گذرواژه اینستاگرام نمی توانند وارد حساب خود در این شبکه اجتماعی محبوب شوند. به طور کلی روش های مختلفی برای این کار ارائه شده است که امکان بازیابی رمز اینستاگرام با شماره تلفن و بازیابی رمز اینستاگرام با ایمیل اصلی ترین آنها به شمار می رود. در این مقاله از محسن ام پی تلاش ما بر این بوده است که با ارائه آموزش گام به گام مربوط به تمامی روش های بازیابی پسورد اینستاگرام با سایت یا خود برنامه به این سوال همیشگی کاربران که چگونه رمز اینستاگرام را بازیابی کنیم پاسخ دهیم. همچنین نحوه ریست پسورد اینستاگرام از طریق تنظیمات برنامه و در زمان هایی که لاگین هستید نیز ارائه شده است. در صورت داشتن هرگونه سوال یا وجود هر نوع ابهامی در خصوص نحوه بازیابی رمز اینستا می توانید از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما در ارتباط باشید.

آموزش رایگان اینستاگرام

بازیابی رمز اینستاگرام با شماره موبایل و سایت + ویدیو راهنما

منبع : mizbanfa.net

نویسنده

mohsen.mp

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *