شما در حال مشاهده وب سایت شخصی محسن محمودپور هستید . این وب سایت به قصد اشتراک اطلاعات و آگاهی بخشی به مخاطبین طراحی و اجرا شده است. در صورت تمایل با ما در ارتباط باشید

موبایل

آموزش حذف مخاطب تکراری در گوشی اندروید

آموزش حذف مخاطب تکراری در گوشی اندروید

آموزش حذف مخاطب تکراری در گوشی اندروید

یکی از بخش های مهم در گوشی های اندرویدی مخاطبین آن است. ممکن است مخاطبین خود را در برنامه های مختلف مثل واتساپ، تلگرام و سایر شبکه ها ذخیره نمایید یا گزینه همگام سازی مخاطبین جیمیل در گوشی تلفن همراه شما فعال باشد این کار منجر به ذخیره شماره های تکراری روی گوشی شما خواهد شد. برای  حذف مخاطب تکراری گوشی اندروید یک روش بسیار ساده وجود دارد و دیگر نیازی نیست مخاطبین خود را به صورت دستی بررسی و شماره های تکراری را حذف نمایید. در این آموزش از محسن ام پی تصمیم داریم نحوه ادغام مخاطبین در گوشی و شیوه حذف مخاطبین تکراری گوشی اندروید را به شما موزش دهیم. پس برای پاکسازی بخش مخاطبین خود با ما همراه باشید.

آموزش حذف مخاطب تکراری در گوشی اندروید

 • چگونه شماره های تکراری را حذف کنیم؟
 •  حذف مخاطب تکراری گوشی اندروید
 • سوالات متداول ادغام مخاطبین در گوشی اندرویدی

چگونه شماره های تکراری را حذف کنیم؟

همان طور که پیش تر نیز اشاره شد ذخیره مخاطبین گوشی از بخش های مختلف منجر به ایجاد شماره های تکراری در گوشی خواهد شد به منظور ادغام مخاطبین در گوشی می بایست در خصوص حذف مخاطبین تکراری اقدام نمود. برای این منظور بدو راه حل دارید:

 • حذف شماره های تکراری گوشی به صورت اتوماتیک
 • حذف مخاطبین تکراری گوشی به صورت دستی

حذف مخاطبین تکراری در گوشی اندروید

 حذف مخاطب تکراری گوشی اندروید

می توانید بررسی کنید که آیا مخاطب تکراری در گوشی خود دارید یا خیر و سپس در راستای ادغام مخاطبین در گوشی اقدام کنید. برای این منظور مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. جهت حذف شماره های تکراری گوشی در اولین گام به بخش مخاطبین تلفن همراه خود مراجعه و سپس آموزش حذف مخاطب تکراری در گوشی اندروید را لمس نمایید.
  ⚫🔴 دقت داشته باشید مستقیما به بخش مخاطبین گوشی همراه خود مراجعه نمایید چرا که گزینه Manage contacts از قسمت هایی همچون بخش مخاطبین کنار کیبورد تماس در دسترس نیست.

 2. گزینه Manage contacts را انتخاب کنید.
  حذف مخاطبین تکراری در گوشی اندروید
 3. گزینه Merge contacts را به منظور ادغام مخاطبین تکراری گوشی لمس کنید.
  حذف مخاطبین تکراری از گوشی
 4. در صفحه نمایش داده شده مخاطبینی که چند بار با اسامی مختلف ذخیره شده اند نمایش داده می شود. در واقع شماره مخاطب و نام هایی که با این شماره ذخیره شده اند را مشاهده می کنید. اکنون می توانید به صورت دستی یا به صورت خودکار به کمک قابلیت merge گوشی خود در راستای حذف مخاطبین تکراری قدم بردارید.
  حذف مخاطبین تکراری در گوشی اندروید
 5. اکنون می بایست مخاطبین تکراری که قصد دارید حذف شوند را انتخاب کنید. به صورت پیش فرض کل مخاطبان تکراری برای ادغام در نظر گرفته می شوند. با لمس دایره بالای کادر کلیه مخاطبین انتخاب می شوند. در نهایت می توانید مخاطبین دلخواه خود را نتخاب کنید.
  حذف مخاطبین تکراری در گوشی اندروید
 6. حالا گزینه Merge بالا سمت راست را به منظور ذغام مخاطبین تکراری گوشی لمس کنید. اکنون ب پیغامی مبنی بر “duplicate contacts merged” مواجه خواهید شد و نشان می دهد که چه تعداد از مخاطبان شما ادغام شده اند.
  حذف مخاطبین تکراری در گوشی
 7. در صورتی که کلیه مخاطبان ادغام نشده باشند در صفحه اصلی لیست مخاطبان، با کادری مشابه تصویر زیر مواجه می شوید.
  حذف مخاطب تکراری گوشی اندروید
 8. می توانید گزینه Merge Contacts به منظور حذف شماره های تکراری گوشی را لمس کرده یا کلا از این کادر بگذرید.

سوالات متداول ادغام مخاطبین در گوشی اندرویدی

 • شماره هایی که باهاشون تماس گرفتم و اصلا سیو نشدن به صورت پیش فرض در حافظه پیشنهادی شماره گیر تلفن نمایش داده می شود چطور آن ها را حذف کنم؟
  حافظه کش تلفن همراه خود را خالی کنید.
 • آیا می توان فقط برخی از مخاطبین تکراری گوشی را حذف کرد؟
  بله می توانید مخاطبان تکراری مورد نظر را انتخاب و ادغام کنید.
 • آیا مخاطبین تکراری حذف می شوند؟
  بله مخاطبانی که با یک شماره و نام های مختلفی ذخیره شده اند پیدا و ادغام می شوند.

تکراری شدن شماره های ذخیره شده روی تلفن همراه یکی از چالش هایی است که کاربران زیادی با آن مواجه هستند. برای مدیریت بهتر این لیست می توان در راستای ادغام و حذف شماره های تکراری گوشی گام برداشت. قابلیت Merge contacts در راستا راهگشای مشکل شماست. در این آموزش از محسن ام پی تلاش کردیم تا به نحوه ادغام مخاطبین در گوشی و حذف شماره های تکراری گوشی بپردازیم. حذف مخاطبین تکراری می تواند عملی موثر در کاهش حافظه اشغال شده و مدیریت بهتر لیست شماره های تماس باشد. شما چه روش های دیگری برای پاک کردن مخاطبان تکراری گوشی میشناسید؟

منبع : mizbanfa.net
حتما بخوانید : آموزش روشن شدن فلش هنگام تماس اندروید

نویسنده

mohsen.mp

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *