شما در حال مشاهده وب سایت شخصی محسن محمودپور هستید . این وب سایت به قصد اشتراک اطلاعات و آگاهی بخشی به مخاطبین طراحی و اجرا شده است. در صورت تمایل با ما در ارتباط باشید

اینستاگرام

دیلیت اکانت اینستاگرام به همراه ویدیو آموزشی

دیلیت اکانت اینستاگرام به همراه ویدیو آموزشی

دیلیت اکانت اینستاگرام به همراه ویدیو آموزشی

دیلیت اکانت اینستاگرام امروزه یکی از مهم ترین مهارت هایی است که لازم است با آن آشنایی پیدا شود. زمانی که اشخاص تصمیم می گیرند با دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت دائم یا موقت با شبکه های مجازی مثل اینستا خداحافظی کنند، مجبور می شوند از قابلیت حذف اکانت اینستاگرام استفاده کنند. در نتیجه باید با روش های دیلیت اکانت اینستاگرام و تفاوت های آنها آشنا شده و نحوه حذف و خارج شدن از اکانت اینستا خود را به خوبی یاد بگیرند. در واقع این روزها استفاده از شبکه‌های اجتماعی مختلف مثل اینستاگرام به بخش جدایی ناپذیر زندگی فردی همه ما تبدیل شده است و همه کاربران به نوعی از این رسانه‌های اجتماعی برای انتشار محتوای خود استفاده می‌ کنند. بدون شک یکی از محبوب‌ ترین رسانه‌ های اجتماعی که در ایران نیز طرفداران بسیار زیادی دارد، اینستاگرام است که امکان اشتراک گذاری تصاویر و ویدئوها را به کاربران می‌دهد. اما خیلی از اوقات ممکن است افراد تمایل داشته باشند با دیلیت اکانت اینستاگرام خود برای همیشه از این شبکه اجتماعی خداحافظی کنند یا اینکه با غیرفعال کردن اینستاگرام به صورت موقت برای مدتی این رسانه اجتماعی را کنار بگذارند و در زمان نیاز مجددا به این شبکه برگردند. در این آموزش از میزبان‌فا مگ قصد دارم به نحوه دی اکتیو کردن اینستاگرام به صورت موقت یا حذف کامل اکانت اینستاگرام به صورت دائمی بپردازم. بدین ترتیب شما به صورت خلاصه و مفید می توانید با مراحل دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت دائم یا غیرفعال کردن اینستا به صورت موقت به خوبی آشنا شوید. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دیلیت اکانت اینستاگرام به همراه ویدیو آموزشیموضوعاتی که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد، به شرح ذیل است:

 • دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت دائمی و موقت
 • حذف موقت اکانت اینستاگرام
 • دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام

دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت دائمی و موقت

امکان دیلیت اکانت اینستاگرام به 2 صورت دائمی و موقت برای کاربران این شبکه اجتماعی ارزشمند فراهم شده است. در نتیجه این قابلیت کاربران می توانند هر زمان که تمایل داشتند مسیر دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت موقت را دنبال کرده و به صورت موقت از دسترس دنبال کنندگان خود خارج شوند. در این روش از حذف اکانت اینستاگرام، بعد از ورود مجدد به این برنامه اکانت اینستاگرام بدون هیچگونه تغییری بازیابی می شود. اما در روش دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت دائمی افراد به صورت کامل از این پیامرسان خداحافظی می کنند و امکان بازگردانی اطلاعات برای آنها وجود ندارد. البته اینستاگرام یک بازه زمان مشخص که به طور معمول 1 ماه است را برای کاربرانی که فرآیند دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت دائمی را دنبال نموده اند، در نظر گرفته است. در این بازه زمانی حساب کاربران مخفی می شود و آنها می توانند با لاگین کردن دوباره حساب خود را برگردانند. اما اگر این بازه به اتمام رسید و تلاشی برای برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام صورت نگرفت، حساب به صورت کامل حذف می شود و امکان بازگردانی آن به هیچ شکلی وجود نخواهد داشت. در همین راستا نیاز دیدیم که مراحل مربوط به دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت دائمی و موقت را به صورت مجزا آموزش دهیم تا بتوانید به بهترین شکل ممکن برای حذف اکانت اینستاگرام خود اقدام کرده و آن را به صورت موقت یا دائم حذف نمایید. در ادامه به صورت دقیق و گام به گام به مبحث دلیت اکانت اینستاگرام به صورت موقت و دائمی خواهیم پرداخت.

حذف موقت اکانت اینستاگرام

اگر تصمیم به غیرفعال کردن اکانت اینستا خود دارید تا در آینده هر زمان که تمایل داشتید قادر به استفاده مجدد از آن باشید باید مراحل مربوط به دیلیت اکانت موقت اینستاگرام را طی کنید. در این صورت اکانت شما به هیچ عنوان به صورت کامل حذف نمی شود و تنها به صورت موقت دی اکتیو می شود. در این حالت اکانت اینستا شما تا زمانی که مجددا وارد آن نشده باشید، فعال نخواهد شد.

برای دی اکتیو کردن اینستاگرام و یا حذف موقت اکانت اینستا تنها می توانید از طریق مرورگر وب اقدام کنید. بنابراین برای  این منظور باید مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. در گام اول از فرآیند دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت موقت شما باید با استفاده از مرورگر اینترنت خود وارد سایت instagram شده و سپس با وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور تعیین شده وارد اکانت اینستاگرام خود شوید.
  آموزش حذف اکانت اینستاگرام
 2. سپس در گام بعدی لازم است همانند تصویر زیر با کلیک روی آیکون profile به صفحه پروفایل خود رفته و روی دکمه Edit Profile کلیک کنید.
  نحوه دیلیت اکانت اینستاگرام
 3. در این مرحله وارد صفحه ویرایش پروفایل خواهید شد که لازم است برای حذف اکانت موقت اینستاگرام روی گزینه Temporarily disable my account کلیک کنید تا به صفحه دی اکتیو کردن اینستاگرام هدایت شوید.
  طریقه حذف اکانت اینستا


  🔵🟢 نکته: همچنین می توانید در صورت تمایل روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صورت مستقیم به صفحه لينك دیلیت اکانت موقت اینستاگرام هدایت شوید.
  لینک دیلیت اکانت موقت اینستاگرام

 4. در این صورت صفحه‌ای مشابه تصویر زیر نمایش داده می‌شود که در اینجا با 2 فیلد اصلی رو به رو می شوید:
  • Why are you disabling your account: در این فیلد دلیل غیرفعال کردن موقت اکانت اینستاگرام خود را مشخص کنید.
  • To continue, please re-enter your password: در این فیلد نیز به منظور تاییدیه غیرفعال سازی اکانت باید رمز عبور ورود به اکانت خود را وارد کنید.

  در نهایت نیز روی دکمه Temporarily Disable Account کلیک کنید دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت موقت صورت گیرد.
  آموزش کامل دیلیت اکانت اینستاگرام

 5. سپس پنجره‌ای به صورت پاپ آپ نمایش داده خواهد شد که در این مرحله باید برای تایید فرآیند غیرفعال سازی اکانت اینستا خود روی دکمه Yes کلیک کنید تا فرآیند دیلیت اکانت موقت اینستاگرام با موفقیت به اتمام برسد.

  🔵🟢 نکته: لازم است توجه داشته باشید که دیلیت اکانت اینستارگرام به صورت موقت و غیرفعال شدن اکانت ممکن است بلافاصله از بعد از کلیک روی دکمه اتفاق بیافتد یا اینکه بعد از چند ساعت رخ دهد.

  آموزش دیلیت اکانت موقت اینستاگرام

با توجه به اینکه برای غیر فعال سازی موقت اینستاگرام لازم است به اکانت خود لاگین کنید. اگر نام کاربری و یا پسوردتان را بخاطر نمی آورید مقاله روش های بازیابی اکانت اینستاگرام را مطالعه کنید.

روش های بازیابی اکانت اینستاگرام

نکات مهم در خصوص حذف موقت اکانت اینستاگرام

 • لازم است توجه داشته باشید که با دی اکتیو کردن موقت اکانت اینستاگرام شما می توانید هر زمانی که تمایل داشته باشید به راحتی پیج خود را به حالت اول برگردانید.
 • با دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت موقت اطلاعات شما از قبیل عکس، ویدیو، چت ها، فالوورها و… بدون تغییر و دست نخورده باقی می ماند.
 • از طریق اپلیکیشن اینستاگرام نمی توان اقدام به غیر فعال سازی اکانت اینستاگرام کرد و برای دیلیت اکانت موقت اینستاگرام باید به وب سایت instagram مراجعه کرد.

دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام

روش دومی که قصد داریم برای دیلیت اکانت اینستاگرام معرفی کنیم، دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام است. اگر شما تصمیم به حذف دائمی اکانت اینستاگرام خود دارید و دیگر به هیچ عنوان نمی خواهید مجددا وارد اکانت خود شوید، لازم است مراحل مربوط به دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام را دنبال کنید. در این صورت اکانت شما به صورت کامل حذف شده و امکان بازیابی مجدد آن وجود ندارد. برای این منظور شما باید مراحل زیر را دنبل کنید:

 1. در اولین گام شما باید به صفحه حذف اکانت اینستاگرام مراجعه کنید.

  🔵🟢 نکته: در همین راستا ابتدا باید روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه لینک حذف دائمی اکانت اینستاگرام هدایت شوید.

  لینک دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام

 2. در این صورت صفحه‌ ای مشابه تصویر زیر نمایش داده می‌ شود. در این مرحله از فرآیند دیلیت اکانت اینستاگرام شما باید فیلدهای زیر را پر نمایید:
  • Why are you deleting your account: در این بخش شما باید دلیل خود را در خصوص اقدام برای دیلیت اکانت اینستاگرام خود را انتخاب کنید.
  • To continue, please re-enter your password: بعد از انتخاب علت حذف اکانت در این قسمت لازم است رمز اکانت خود را وارد کنید.

  آموزش دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام

 3. بعد از پر کردن فیلدهای گفته شده در نهایت شما باید روی دکمه delete my account کلیک کنید تا فرآیند دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام آغاز شود. در این مرحله اینستاگرام سوالی را برای تایید نهایی از شما سوالی خواهد پرسید که در صورت مطمئن بودن در خصوص حذف اکانت اینستاگرام باید روی دکمه OK کلیک کنید.
 4. بعد از دلیت اکانت دائمی اینستاگرام صفحه ای همانند تصویر زیر نمایش داده خواهد شد با نمایش پیغام Your account has been removed. We’re sorry to see you go مواجه خواهید شد که نشان دهنده این امر است که دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت دائم صورت گرفته است.

  🔵🟢 نکته: در نظر داشته باشید که حذف دائم اکانت اینستاگرام می تواند در همان لحظه رخ دهد تا اینکه در حذف اکانت اینستاگرام شما در تاریخ عنوان شده در زیر دکمه Delete my account صورت پذیرد. در بازه زمانی باقی مانده تا زمان عنوان شده، در صورت لاگین دوباره به حساب اینستاگرام، فرآیند دیلیت اکانت اینستاگرام متوقف می شود. لازم است توجه داشته باشید که در این بازه زمانی اطلاعات اکانت اینستا شما به حالت مخفی درمی آید. همچنین در نظر داشته باشید که اسم شما برای افرادی که از طریق دایرکت با آنها چت داشته اید نیز به صورت Instagram user نمایش داده خواهد شد.

  نحوه حذف دائمی اکانت اینستا

نکات مهم در خصوص حذف دائمی اکانت اینستاگرام

 • لازم است توجه داشته باشید که با دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام دیگر امکان ورود مجدد به حساب اینستاگرام پاک شده وجود ندارد. 
 • با دیلیت اکانت اینستاگرام تمامی اطلاعات حساب شما مثل عکس ها، ویدیو، دایرکت ها، فالوورها و… پاک می شود.
 • دلت اکانت اینستا نیز تنها از طریق وب سایت رسمی این برنامه امکان پذیر است و به هیچ عنوان نمی توانید از طریق خود برنامه این کار را انجام دهید.

بعد از دیلیت اکانت اینستاگرام پس شما باید هر زمان که مجددا نیاز به استفاده از اینستاگرام داشتید، باید مجددا وارد اینستاگرام شده و بعد از نصب و فعالسازی برنامه اینستاگرام، یک اکانت جدید ساخته و وارد آن شوید. در همین راستا می توانید مقاله ساخت اکانت اینستاگرام در میزبان فا را مطالعه نمایید.

آموزش نحوه ساخت حساب اینستاگرام

پاسخ به مهم ترین سوالات شما درمورد دیلیت اکانت اینستاگرام

 • برای دیلیت اکانت اینستاگرام به چه اطلاعاتی نیاز است؟
  برای حذف اکانت تلگرام شما باید نام کاربری و رمز عبور خود را به یاد داشته باشید تا بتوانید فرآیند دیلیت اکانت اینستا را دنبال نمایید.
 • آیا امکان بازگردانی اکانت حذف شده اینستاگرام وجود دارد؟
  این موضوع به اینکه شما فرآیند دیلیت اکانت موقت اینستاگرام را طی کرده اید یا حذف اکانت اینستاگرام به صورت دائم صورت گرفته است، بستگی دارد. در صورت دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام امکان بازگردانی آن تنها تا تاریخ اعلام شده توسط اینستاگرام در مرحله انتهایی فرآیند حذف وجود دارد و بعد گذشت آن تاریخ دیگر امکان بازگردانی حساب وجود ندارد.
 • آیا بعد از دیلیت اکانت اینستاگرام پیام های ارسال شده از دایرکت مخاطبین نیز حذف می شود؟
  خیر. تنها نام شما به Instagrammer تغییر پیدا می کند.
 • در صورت فراموشی رمز عبور و ایمیل چگونه می تواند در خصوص دیلیت اکانت اینستا اقدام کرد؟
  برای بازیابی رمز عبور به آدرس ایمیل یا شماره تماس خود نیاز دارید. اگر آدرس ایمیل را نیز فراموش کرده اید یا به آن دسترسی ندارید می توانید وارد اکانت خود شده و طریق قسمت Edit Profile آدرس ایمیل خود را تغییر داده یا یک شماره موبایل تنظیم نمایید.
 • فرق دی اکتیو با دیلیت اکانت اینستاگرام چیست؟
  در صورت دی اکتیو کردن اینستاگرام شما می توانید هر زمان که تمایل داشتید مجدداً وارد برنامه شده و با وارد کردن اطلاعات ورود خود اکانتتان را بازگردانی کنید. اما در صورت دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام دیگر امکان بازگردانی حسابتان وجود ندارد.
 • آیا امکان حذف اکانت اینستاگرام از طریق خود برنامه Instagram وجود دارد؟
  خیر. شما برای دیلیت اکانت اینستاگرام باید از طریق مرورگر سیستم دسکتاپ یا گوشی تلفن همراه خود اقدام نمایید و امکان حذف اکانت از طریق خود برنامه وجود ندارد.
 • چرا بعد از طی کردن فرآیند حذف اکانت اینستاگرام همچنان اطلاعات اکانت وجود دارد؟
  دیلیت اکانت اینستاگرام ممکن است بلافاصله بعد از اقدام برای حذف صورت گیرد یا اینکه تا چند ساعت بعد رخ دهد. همچنین گاهاً ممکن است لازم باشد برای حذف کامل اطلاعات خود چند روز منتظر بمانید تا کش اینستاگرام نیز حذف شود.
 • برای چه مدت می تواند حساب اینستاگرام خود را به صورت موقت دی اکتیو کرد؟
  برای دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت موقت محدوده زمانی تعیین نشده است. اما لازم است توجه داشته باشید که در حال حاضر تنها می توانید یک بار در هفته حساب خود را غیرفعال کنید.

دیلیت اکانت اینستاگرام یکی از اصلی ترین ترفندهایی است که توسط این برنامه در اختیار کاربران قرار گرفته است. چرا که فرصتی را در اختیار شما قرار می دهد تا با استفاده از روش دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت موقت، بتوانید حساب خود را موقتاً حذف کرده و هر زمان که تمایل داشتید مجددا آن را بازگردانی کنید یا اینکه با استفاده از روش دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت دائمی و در نهایت حذف دائمی اکانت اینستاگرام به صورت کامل از این شبکه اجتماعی خداحافظی کنید. تنها نکته ای که باید در خصوص دیلیت اکانت اینستا در نظر داشته باشید این است که در صورت مراجعه به سایت اینستاگرام برای دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت دائمی دیگر به هیچ عنوان نمی توانید حساب خود را برگردانید و تمامی اطلاعات حساب اینستا شما پاک می شود. آیا شما تاکنون در زمینه حذف اکانت اینستا به صورت موقت یا دائمی اقدام کرده اید؟ شما می توانید تجربه خود در زمینه دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت دائمی یا دی اکتیو اینستاگرام را از طریق بخش دیدگاه های همین مقاله با ما در میان بگذارید.

آموزش رایگان اینستاگرام

دیلیت اکانت اینستاگرام به همراه ویدیو آموزشی

منبع : mizbanfa.net

نویسنده

mohsen.mp

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *